Проект:

«Апофеоз війни»

На чорно-білих знімках зображені мешканці африканських країн, Таджикистану та Афганістану, які стали жертвами збройних конфліктів. «Це люди, які через війну втрачають дім, здоров’я, рідних, життя – все, що можна втратити. І ніхто ніколи не згадує про них. Це і є апофеоз війни, а зовсім не салюти та тріумф переможців», — так пояснює концепцію виставки автор, Вікторія Івлєва.
Збройні конфлікти, нажаль, є характерною рисою нашого часу. Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) був заснований 150 років тому для того, щоб зберегти хоча б якусь частину гуманності у розпалі конфліктів. Навіть у війни є своя межа – межа, що не дозволяє завдавати страждань та болю мирним людям. МКЧХ діє у 80 країнах світу як незалежна гуманітарна організація, головним завданням якої є захист життя та гідності людей, які постраждали внаслідок збройних конфліктів.

Виставка Вікторії Івлєвої відкриває невелику частину архіву журналіста і фотографа. Експозицію  складають фотографії 1992-2005 років, зроблені під час громадянської війни в Таджикистані, місцевих конфліктів в Африці, у Придністров’ї, Вірменії та Грузії.

Вікторія Івлєва народилась у Ленінграді. Закінчила факультет журналістики МГУ в 1983 році. Фоторепортер, журналіст. Починала творчу кар’єру в таких виданнях, як «Комсомольская правда», «Собеседник», «Московские новости», «Огонек». Зараз кореспондент «Новой газети». Фотографії було опубліковано у New York Times Magazine, Stern, Spiegel, Express, Sunday Times, Independent, Die Zeit, Focus, Marie-Claire та ін.

У 1988 році в Парижі вийшов альбом фотографа «Temps present de la Russie».
У 1991 році фоторепортаж Вікторії Івлєвої, зроблений у приміщеннях 4-го реактора Чорнобильської АЕС, отримав приз «Золоте Око» найавторитетнішого конкурсу в області фото журналістики WorldPressPhoto.