Ілейн Лінг народилась в місті Гонконг; з дев’ятирічного віку живе в Канаді. Після приїзду в Канаду Ілейн надихала свобода простору, її почали цікавити кам’яний вік та природа. Вона вивчала фортепіано, віолончель та медицину. Після закінчення Медичної школи Ілейн працювала сімейним лікарем, з особливим інтересом ставлячись до Перших мешканців нації Північної Канади. Вона відвідувала спеціалізовані Північні лікарні та ізольовані співтовариства із Східної до Західної Арктики, від північно-східного узбережжя Ньюфаундленду до узбережжя північного заходу Британської Колумбії. Маючи природну схожість із зображеннями Оджибва, Крі, Інуїт, Квакіютл та Гайда, знімки Ілейн цієї частини життя розпочали її 20-річну подорож у фотографуванні.

Шукаючи самотність пустель та покинутої архітектури античних культур, Ілейн Лінг дослідила нестійку рівновагу між природою та штучність чотирьох континентів. Фотографуючи в пустелях Монголії, Намібії, Північної Африки, Індії, Південної Америки, Австралії, Південного заходу Америки та фортець Персеполісу, Петри, Каппадокії, Мачу Піччу, Ангор Уот, Великого Зімбабве, вона продовжувала цей діалог.

У Гавані, місті, охопленому розпадом наступної епохи та величчю слави старого світу, вона знайшла сільський пейзаж, який відображає боротьбу, схожу на боротьбу повсякденного життя та повільних сил Природи. Гавана лунає архітектурою декадентського минулого. Проте, відчутна нова енергія змін та відновлення засвідчує відродження міста. Покинуті сади та затишні інтерьєри будинків оточенні метаморфозами.

Роботи Ілейн Лінг експонувались, переважно, у Північній та Південній Америках та в Європі. Серед її недавніх персональних виставок можна відмітити Houston Fotofest, Хьюстон, США; Fototeca Bienal, Куба; Griffin Museum of Photography, США; Foto Arte, Бразиліа та FotoRio, Ріо-де-Жанейро, Бразилія; Britanico, Ліма, Перу; Encuentros Abiertos, Буенос Айрес, Аргентина; Bratislava Photofest, Братислава, Словакия; Fototage, Манхайм, Німеччина; Museo Antioquia, Меделін, Колумбія; Houston Center of Photography, Хьюстон, США; Musee de la Photo a Charleroi, Бельгія; and Prague Нouse of Photography, Прага, Чехія.

Її фотографії знаходяться в постійних колекціях Музею Образотворчих Мистецтв Х’юстону, Техасу, Фундації Генрі Булла в Нью-Йорку, Музею Брукліна, Музею фотографії Чарлерой, Бельгія, Національної Бібліотеки Франції, Музею фотографії в Оденсе, Данія. В Торонто та Канаді її роботи входять до колекції Королівського Музею Онтаріо, Університету Руерсона, Картинної Галереї Віндзора, та Канадського Музею Сучасної Фотографії в Оттаві.

Роботи Лінг публікувались в таких виданнях як: Aperture, Palaroid Book 2005, View Camera, The Photo Review, Powerhouse Review, та Artweek у США, PHOTO Technik International в Німеччині, PHOTO в Нідерландах, Katalog в Данії, Cuba Chronicles в Бразилії, Reflex в Мехіко, Canada World View, Photo Life та Medical Post в Канаді.

Її сучасний фотографічний проект «Кочова Монголія» охоплює Пустелю Гобі, the Nomads, the Ancient Deer Stones, інтер’єри та відображує близькі та особисті стосунки з родинами-кочівниками.