Олег Клімов народився у 1964 році у м. Томську. Навчався в Казанському університеті за спеціальністю астрофізик. З 1989 року працював фотокореспондентом газети «Вечірня Казань».

З 1991 року працював у газеті NRC-Handelsblad (Нідерланди).
Крім того, працював для журналів «Огонек», «Итоги», «Time Magazine», Elsevier, Stern, Le Monde, газет “Известия”, “Комсомольская правда”, “Het Parool”, “The Times”, “The Independent”, “The Washington Post”, інформаційних агентств France Presse, Sygma и др.
У 1990 році отримав Всесоюзну нагороду «Король репортажу».В 1993 році разом з голландським журналістом Hubert Smeets видав документальну книгу про Росію «Gekrenkte zielen. Vrijheid in Rusland» («Ображені душі. Свобода в Росії»).

В 1999 році спільно з голландським фотографом Maurice Boyer видав книгу про останні події у Косово:  «Tussen Belgrado en Skopje. Foto’s van de oorlog om Kosovo» («Між Белградом та Скоп’є. Фотографії війни у Косово»).

Неодноразово працював у «гарячих точках» колишнього Радянського Союзу (Абхазія, Чечня, Таджикистан), у країнах Східної Європи (Боснія, Косово) та Центральної Азії (Ірак), висвітлюючи регіональні конфлікти. Учасник виставок та фестивалів у Казані, Москві, Новосибірську (Росія), Нью Йорку (США), Наардені (Нідерланди).

У 2005 році був виданий його персональний фотоальбом «Спадок Імперії, моя приречена Батьківщина» («Наследие Империи, моя обреченная Родина»), присвячений наслідкам розпаду Радянського Союзу протягом останніх 15 років, з 1989 по 2004 рік.

Олег Климов представляє фотоагентство Photographer.Ru