LABORATORY
Лаборатория украинской фотографии.
Нова львівська фотографія.
Проект «Нова львівська фотографія» об’єднує в рамках однієї експозиції роботи найбільш помітних протягом останніх десяти років авторів із столиці Західної України. У ньому беруть участь вісім митців, котрі пропонують свіжі, розкуті ідеї та візуальні рішення, демонструють нетривіальний підхід до фотографії. Це молоде покоління – жива зміна покоління старшого, котре волею історії було сильно обмеженим у інформації та можливості бачити альтернативу соцреалізму чи т. зв. «салону». Сьогодні «Нові львів’яни» приносять до міста традиції світової фотографії, і це відчутно підживлює тамтешній арт-процес.
Найстаршим із «нових» і відомим далеко за межами Львова учасником проекту є Юрій Ковальчик, автор циклів «Запах жінки» та «Мої Карпати», виконаних у власноруч винайденій техніці емульсіографії. Юрій очолює львівський клуб «Білий квадрат», де вперше в Україні було відроджено старі техніки друку. Так, наприклад, його колега Олексій Піштар займається технікою бромойль і представив в рамках проекту світлини із серії «Тихе життя».
Творчість Анни Шашук – це багаторічне вивчення якоїсь із обраних авторкою тем. Зазвичай, вона не «говорить» однією карткою, а готує серії, візуальну розповідь, де окремі роботи доповнюють одна одну. На виставці представлено її «Байкерів», «Іподром» та «Дівчину з велосипедом». Олесь Качмар, в свою чергу, у своєму циклі «Хрести і душі» об’єднує кілька робіт у «склейки», так звані логічні послідовності — спосіб фотографічного наративу, відомий на Заході із 70-х років.
Юрій Дячишин, напевно, є найбільш львівським (у буквальному розумінні цього поняття) автором із усіх учасників проекту. Його оку знайомий кожен закуток міста. Юрій знімає в жанрі «life». Ірина Неклеса, наймолодший учасник проекту, також «бродить» по Львову, проте її погляд є більш субтильним, інтровертним. Все, що вона фіксує у своєму циклі «Тут і тепер» – це знаки, плями, тіні міського середовища.
Кирило Горішний та Олександр Панов – двоє фотографів, які свого часу обрали Львів як комфортне місце для творчості. Перший приїхав туди з Парижа, а другий – із Москви. Кирило займається фотожурналістикою, і його роботам притаманний почерк західного репортера. Москвич Панов протягом декількох років життя у Львові мав нагоду багато рефлексувати та тему того, наскільки ж насправді це місто є європейським. Його цикл «New Lemberg City» є результатом таких роздумів.
Лабораторія KievFotoCom
представляє
Ірина Клименко (alldjazzira)
Проект: «Пульс особистості»
Alljazzira живе в Інтернеті. Тут живуть ще мільйони людей з фотоапаратами. Вони спілкуються, пишуть один одному хвальні каменти, тут же й тихо помирають.
Фотографія в Інтернеті як McDonald’s – успішніший той, на кого більше разів клікнули. Але існує й інша фотографія, справжня. Матеріальна. Авторська. Вона експонується у музеях та галереях. Це hand made. Її авторів у світі кілька сотень і живуть вони в реалі.
Для того, щоб вирости і стати відомим, треба вийти із віртуала у світ реальний. Сьогодні ми матеріалізуєм жж-юзера alljazzira. Її виставка “Пульс особистості” – це автопортрети, що зроблено за півроку в різних місцях та обстановах. Присутність на світлинах самого автора, alljazzira пояснює можливістю миттєвого втілення ідеї.
Знайомтесь, alljazzira – Іра Клименко.